Masszázsok
Svéd masszázs
A svéd masszázs a legelterjedtebb nyugati masszázsfajta, ez képezi valamennyi európai masszázsfogás alapját. Egészen az ókori görög-római kultúráig visszavezethető. A görögök és a rómaiak nagyobb figyelmet szenteltek egészségüknek, odafigyeltek, többet törődtek testükkel. A svéd masszázs már az ókori kultúrákban is közkedvelt gyógyító, rehabilitációs eljárás volt. Eredeti formája ötvözi a masszázst és a testgyakorlatokat. A masszőr simító, dörzsölő, rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. Fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. Csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását. A svéd masszázst gyakran hívják még frissítő, izomlazító vagy revitalizáló masszázsnak is.
Enyhíti a stressz hatásait
Sokak számára az ellazulás, relaxáció nehéz feladat, mégis nagyon fontos, hiszen napjainkban a stressz egyre több panaszt és betegséget vált ki. Az általános orvosokat 90%-ban olyan stresszhez kapcsolódó panaszok miatt keresik fel, mint a fej-, hát- és nyakfájás, szem túlterhelés, gyenge koncentrálóképesség, szorongás, depresszió, ingerlékenység, harag, magas vérnyomás, kimerültség stb.
A masszázsterápia nem csak az izmokat, bőrt és a vérkeringést frissíti fel, hanem csodálatos hatást fejt ki az idegrendszerre is. A masszázs aktiválja a paraszimpatikus idegrendszert, ezzel ellensúlyozza a test stresszre adott negatív válaszreakcióit, feloldja az izmok akaratlan feszülését, lehetővé teszi a normális szívritmus, vérnyomás és keringés helyreállását.
A masszázsterápia segít tudatosítani a testben önkéntelenül fenntartott feszültségeket. Minél inkább tudatosodnak a test reakciói, annál gyakrabban fogja időben felismerni a feszültségek kialakulását, és így tudatosan megszabadulhat azoktól, még mielőtt kifejthetnék káros hatásukat a szervezetre.
Jobb alvást biztosít
A napi stresszből származó feszültségek gyakran megzavarják az alvást, fáradtságot, ingerlékenységet és érzelmi kimerültséget eredményezve. Így csökken a tűrő- és állóképesség, ami az új nap kihívásaival való szembesüléshez szükséges.
A relaxációs masszázs ellazítja a feszült izmokat és megnyugtatja az idegrendszert, ami a test ritmusának lelassulását idézi elő. Ennek következtében csökken a vérnyomás, lelassul a szívritmus, mélyebb és szabályosabb lesz a légzés és így megteremtődnek a pihentető alváshoz szükséges feltételek.
Fokozza az izmok teljesítőképességét
A masszázs közvetlen hatásaként csökken az izomtónus, fokozódik az anyagcsere és így növekszik az izmok rugalmassága és teljesítőképessége. A fáradt izmok gyorsabban regenerálódnak, állóképességük javul. Ezt a hatást használják ki a sportmasszőrök az aktív sportolók felfrissítésére, és teljesítményének fokozására.
Javítja a bőr állapotát
A nap, szmog, hiányos étrend és a természetes öregedés mind hozzájárulnak a bőr kiszáradásához, ráncosodásához és fiatalos jellemzőinek általános elvesztéséhez. A masszázs kitágítja a bőr kapilláris ereit, ezzel növelve a létfontosságú, sejteket tápláló anyagok felvételét, és felgyorsítja az ártalmas méreganyagok eltávolítását. A fokozott vérkeringés elősegíti a bőr megfelelő nedvességtartalmának biztosítását, megakadályozva annak kiszáradását és viszketését.
Enyhíti a krónikus fájdalmat
Nagyon sokunknak sérülésekből vagy betegségekből származó krónikus fájdalmakkal kell élnünk mindennapjainkat. A masszázsterápia segíti a fájdalmat előidéző állapot megszüntetését, azon kívül önmagában is fájdalomcsökkentő hatású. A szakképzett masszőr-terapeuta kezével olyan ingerületeket gerjeszt a szövetek érzékelő idegvégződéseiben, amelyek ideiglenesen gátolják a krónikus fájdalmi ingerületek eljutását az agyba. Ezenkívül az agyat endorfin (a test természetes érzéstelenítőjének) kiválasztására készteti, ami mesterséges gyógyszerek használata nélkül enyhíti a fájdalmat, és a kellemetlen közérzetet.
Bejelentkezés: Gorzó Kinga 06-209-108-265
Kismama masszázs
Kismama masszázs
A kismama masszázst a várandósság második trimeszterétől javasolt azoknak a kismamáknak, akik javítani szeretnének közérzetükön, és csökkentenék a terhességgel együtt járó esetleges kellemetlen érzeteket. A masszázs növeli az ellazulás képességét, az izmok rugalmasságát, ami a szülés szempontjából elengedhetetlen tényező. Ezzel a masszázzsal enyhítjük a gerincoszlop, a hátizmok, és különösen a derék megterhelését, illetve a későbbi szakaszban a fáradt, sok esetben enyhén, vagy fokozottabban bedagadt kéz- és lábfej is kényeztetésre kerül.
Cellulit masszázs
A cellulit masszázs sok, a gyógy masszázs során használt, nyirok fogást alkalmaz. Ennek a technikának a célja, a sejtek között termelt, sejt közötti folyadék elvezetése (pl. kötőszövetből). Ez a folyadék a nyirokrendszerbe kerül, a körülöttük lévő izmok mozgásával. A nyirokereket az un. segítő pumpák ürítik: vázizomzat, erek izomzata, rekeszmozgás… (séta, úszás, futás, jóga…)
Ám ezt a nyirokáramlást az említett fogásokkal jóval hatékonyabbá lehet tenni.
A masszázs során, helyi vérbőséget fokozó, feszesítő krémet használunk.
Szintén a masszázs hatékonyságát segíti ha a bevitt étel, folyadék, és mozgás arányára és milyenségére odafigyelünk. A masszázst kúraszerűen lehet alkalmazni, melyet kiegészíthet, gyógyteák és „diétás étrend” fogyasztása, (masszázs elején megbeszélhető).
A kúra 10-12 alkalomból áll, heti kétszeri kezeléssel.
Élettani hatások:
– Hat a kötőszövetre: feszesebb, rugalmasabb, simább.
– Hat a kötőszöveti folyadékra.
– Hat az immunrendszerre: a jobb nyirokáramlásnak köszönhetően.
– Regenerál
– Fogyókúrázóknak: rugalmasság megtartása